Download

Tworzenie zdjęć HDR

Aby uzyskać większą dynamikę obrazu, potrzebujemy zbracketowanych zdjęć i programu do tworzenia obrazów HDR.

Sklejanie panoram

W tym dziale znajdziesz darmowe programy służące do składania panoram sferycznych, cylindrycznych i płaskich.

Wyświetlanie panoram

Programy służące do wyświetlania panoram i zdjęć o dużej rozdzielczości

Pozostałe narzędzia

W tym dziale znajdziesz ciekawe i używane przez panoramistów darmowe programy, które zapewne ułatwią Ci pracę.

LR/Enfuse

licencja: bezpłatna

To prawie darmowy plugin do generowania HDR do jednego z najlepszych programów do edycji i zarządzania zdjęciami, czyli do Adobe Photoshop Lightroom.

HDRpad

licencja: bezpłatna

HDRpad to zupełnie darmowe i w pełni konfigurowalne narzędzie do tworzenia HDR. Program odznacza się prostotą obsługi. Nie ma tu wodotrysków, sam interfejs przypomina wyglądem linuxowe środowisko KDE.

SNS-HDR Lite

licencja: bezpłatna

SNS lite wersja konsolowa programu do HDRDarmowa, konsolowa wersja programu SNS-HDR (polski program do tworzenia obrazów HDR). Chociaż program jest w wersji konsolowej posiada wiele rozbudowanych opcji, w tym listę ustawień tzw. presetów dla mapowania tonów, dlatego warto się nim zainteresować.

EnfuseGUI

licencja: bezpłatna

Enfuse GUIEnfuse GUI jest Open Source'owym interfejsem dla aplikacji Enfuse służącej do tworzenia obrazów o lepszym zakresie dynamiki przez mieszanie zdjęć o różnych parametrach ekspozycji.


FDRTools Basic

licencja: bezpłatna

FDR Tools Basic HDR free hdr softwareDarmowa, podstawowa wersja programu FDRTools (Full Dynamic Range Tools). Interfejs programu jest dosyć nietypowy: składa się z kilku okien: podglądu, palety wybory plików i operacji, pipety pobierania bieli i okienka exif.

LDR Tonemapping

licencja: bezpłatna

LDR darmowy Tonemapper pseudo hdrJeden z najlepszych programów do tworzenia plików pseudo HDR, i jedyny z którego obecnie korzystam. Wystarczy 12 bitowy tiff, albo nieprzepalony jpeg i możemy wyczarować obraz jaki był dotychczas dostępny tylko dzięki technice HDR.

Fusion

licencja: bezpłatna

Fusion HDR LDRProgram umożliwiający łączenie kilku zdjęć tej samej scenerii w jedno. Można łączyć zdjęcia wykonane z tymi samymi parametrami ekspozycji jak i zdjęcia bracketowane.


Luminance HDR

licencja: bezpłatna

Luminance hdr freewareLuminance HDR to openscourcowy i wieloplatformowy interfejs graficzny, stworzony po to aby móc w wygodny sposób pracować z obrazami HDR. Program posiada grom opcji, które chociaż nie zostały do końca dopracowane to jednak i tak warto go wypróbować, gdyż program ten jest ciągle rozwijany przez opensourcową społeczność.


Photomatix Basic 1.2.1

licencja: bezpłatna

Photomatix Basic FreeDarmowa i uproszczona wersja programu Photomatix, jednego z najlepszych programów służących do tworzenia obrazów HDR. Pomimo że jest to wersja basic, dzięki programowi możemy zrobić wszystko co potrzeba, a więc wyrównać poruszone zdjęcia. usunąć efekt tzw. "duchów", czy ustawić własny Tone Mapping.

HDR Shop 1.0

licencja: bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych

hdr shop freeDarmowa wczesna wersja programu (do użytku osobistego) do tworzenia zdjęć HDR i edycji zdjęć. Program posiada wiele ciekawych dodatkowych opcji takich jak tworzenie planetki, nakładanie filtrów, proste transformacje.