Download

Tworzenie zdjęć HDR

Aby uzyskać większą dynamikę obrazu, potrzebujemy zbracketowanych zdjęć i programu do tworzenia obrazów HDR.

Sklejanie panoram

W tym dziale znajdziesz darmowe programy służące do składania panoram sferycznych, cylindrycznych i płaskich.

Wyświetlanie panoram

Programy służące do wyświetlania panoram i zdjęć o dużej rozdzielczości

Pozostałe narzędzia

W tym dziale znajdziesz ciekawe i używane przez panoramistów darmowe programy, które zapewne ułatwią Ci pracę.

PTAssembler

licencja: shareware

PTAssembler program do panoramTo shareware'owy program do tworzenia panoram wykorzystujący do detekcji punktów kontrolnych moduł autopano lub autopano-sift, program korzysta też z pluginów smartblend i enfuse (lub komercyjnego tufuse).

Panorama Perfect 1.6.2

licencja: bezpłatna

Darmowa ale ograniczona limitem wielkości zdjęć wersja czeskiego programu do sklejania panoram.

Panorama Plus Starter Edition

licencja: bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych

Panorama PlusDarmowy (do użytku niekomercyjnego) program do amatorskiego sklejania panoram płaskich. Wystarczy zaimportować pliki a następnie wydać polecenie stitch - to wszystko.

Hugin

licencja: bezpłatna

Hugin darmowy program do składania panoramHugin to jeden z niewielu darmowych programów służących głównie do łączenia kilku zdjęć w jedno np. panoramiczne, oraz do dokonywania korekt perspektywy - szczególnie przydatne w fotografii architektury (często wykonywanej za pomocą obiektywów pozbawionych możliwości takie korekty).

Image Composite Editor

licencja: bezpłatna

Microsoft ICEZa pomocą aplikacji Image Composite Editor, udostępnianej dzięki Microsoft Research, można łatwo złączyć ze sobą zdjęcia, tworząc jednolitą panoramę. Ten prosty w obsłudze program służy do sklejania panoram sferycznych, cylindrycznych i płaskich.

Autostitch Free Demo

licencja: bezpłatna

autostitch darmowy program do panoramWersja free demo dla Windows programu do składania zdjęć. Wersja programu jest w pełni funkcjonalna (pomimo nazwy DEMO), ale radzi sobie jedynie przy składaniu panoram cylindrycznych i innych płaskich. Dlatego polecana jest do szybkiego składania prostych, kilku zdjęciowych panoram architektury, krajobrazu.

The Panorama Factory 1.6

Panorama factory ver 1.6 freewareZnakomita darmowa aplikacja służąca do tworzenia panoramicznych widoków z zestawu zdjęć cyfrowych. Dzięki Panorama Factory możesz tworzyć panoramiczne widoki z Twoich zdjęć cyfrowych. Aplikacja ta potrafi automatycznie wyliczać najdogodniejsze punkty styku, możliwa jest też ręczna edycja.