Auta Google Street View w Gdańsku

google street view gdańskJadąc dzisiejszym rankiem w stronę Oliwy można było zauważyć jedno z pierwszych aut Google, prawdopodobnie przymierzające się do wykonywania zdjęć. Ze względu na remonty drogowe (wymiana linii tramwajowej na Wrzeszczu, przebudowa obwodnicy) nie wiadomo czy wogóle jest sens wykonywania zdjęć teraz (lipiec-sierpień 2011).

 

Google Street View to usługa dotychczas nie była dostępna dla terenów Polski, jednak w związku ze zbliżającym się Euro 2012 Google w końcu zdecydowało się udostępnić usługę dla wybranych rejonów w naszym kraju. Google Street View będzie wkrótce dostępne dla głównych ulic Gdańska, Warszawy, Poznania, Krakowa i Wrocławia.

Dzięki Google Street View turyści odwiedzający nasz kraj będą mogli w wygodny sposób podglądnąć miejsca które mogą wcześniej zwiedzić oglądając panoramy sferyczne połączone w wirtualny spacer naniesiony na Google Maps.

- Mapy Google to jeden z pierwszych serwisów, które odwiedzą zagraniczni turyści, planujący przyjazd do Polski - mówi Artur Waliszewski, dyrektor Google Polska. - Kraje, takie jak Włochy, Francja, Wielka Brytania czy Szwecja zyskują na Street View pod względem turystycznym - dodaje. 

Aby uaktywnić Google Street View wystarczy wejść na stronę Google Maps i przeciągnąć żółtego ludzika znajdującego się nad suwakiem nad wybrany obszar mapy. W przypadku braku dostępności usługi Street View dla danego terenu, pojawiają się zdjęcia użytkowników serwisu Panoramio przypisane do danej lokalizacji.

autor: Grzegorz Wronkowski, 30.06.2011