Panoramy 360° - Gdynia
Wieczór koncertowy festiwalu Globaltica World Cultures Festival w 2012 r w gdyńskim Parku Kolibki. 28 lipca 2012, na scenie wyjątkowo ekspresyjna grupa Alejandro Toledo and The Magic Tombolinos z wokalistą grającym na instrumentach dętych.
Doskonały punkt widokowy. Widać stąd port w Gdyni i okolice dworca, ul. Morskiej, a w oddali nawet Oksywie.
Bateria na Redłowie była jedną z pierwszych wybudowanych zaraz po wojnie. Malowniczo położona na koronie klifu jest atrakcyjnym obiektem turystycznym. Z całego obiektu dostępne publicznie są jedynie stanowiska ogniowe (SO), pozostałe budynki znajdują się bowiem na terenie należącym do wojska.
Budowę baterii rozpoczęto w 1947 roku. Po roku wybudowano już stanowiska i zamontowano działa, pod koniec czerwca 1947 oddano pierwsze ćwiczebne strzały z nowych dział, a 12 sierpnia 1948 w ramach ćwiczeń strzelano do morskich celów. W tym samym roku rozpoczęto budowę centrali oraz, 3 metrowego dalmierza mającego stanowić punkt kierowania ogniem. Następnie dobudowane schron, elektrownię, magazyny amunicji oraz punkty obserwacyjne na Oksywiu i Orłowie.
brzeg ,
śnieg
Panorama sferyczna hdr wykonana zimą 2012, ze wzniesienia klifowego w Gdyni Orłowie.
port
Panorama z 6m wysokości pokazująca koniec mola południowego w Gdyni, na styku Nabrzeża Pomorskiego i Nabrzeża Wejściowego. Molo Południowe to pirs o łącznej długości 630 metrów. Molo to znajduje się w Gdyni Śródmieście. Jego budowę rozpoczęto w 1934 roku, a ukończono w latach 20 XX wieku. Dziś Molo Południowe pełni funkcję rekreacyjną, która jest jednocześnie parkiem i ulicą. Środkiem mola przebiega Aleja Jana Pawła II, przedtem nosiła ona nazwę Alei Zjednoczenia Ziem Polskich. Można nawet powiedzieć, że molo to jest osią widokową, gdzie zlokalizowano pomniki” “Gra Mistrzów” oraz pomnik z kamienia poświęcony Józefowi Konradowi Korzeniowskiemu. Natomiast na końcu Nabrzeża Pomorskiego, po lewej stronie znajduje się Aleja Statków Pasażerskich, zaś po prawej stronie na dalbie umieszczono rzeźbę Marzyciela - Dyrygenta Fal. Po lewej stronie mola cumują statki pasażerskie, tramwaje wodne, żaglowce, a także okręt - dziś muzeum ORP Błyskawica. Nie można także pominąć basenu jachtowego, Akademii Morskiej i Gdyńskiego Akwarium.
pałac ,
park
Kolibki nabyli Sobiescy w roku 1685r. Obecnie dworek jest opuszczony i popada w ruinę. Obok czynna stajnia.
młyn wodny
Młyn wodny zlokalizowany jest na Potoku Kolibkowskim w otoczeniu zabytkowego zespołu dworsko-parkowego Kolibki, na pograniczu Gdyni i Sopotu.
punkt widokowy
Kamienna Góra – najmniejsza dzielnica Gdyni, granicząca z następującymi dzielnicami: Śródmieście (od północy i zachodu) oraz Wzgórze Św. Maksymiliana (od południa), a od wschodu także z Morzem Bałtyckim
Panorama z tyczki przed budynkiem biurowym Prokomu w Gdyni. Firma Prokom jest znana ze sponsoringu drużyn sportowych.
park
Piękny park położony na granicy Gdynia i Sopotu, nieopodal obok zabytkowego początku XIX wieku.
molo
Wybudowane w 1934 roku przez Kompanię Szkolną Batalionu Mostowego Wojska Polskiego. Na początku drewniane molo miało 430 m długości i 6 m szerokości, i było wyposażone w przystań statków białej floty. Przed wojną stanowiło atrakcję turystyczną porównywalną z molem w Sopocie, jednak zimą 1949 na skutek sztormów uległo zniszczeniu. Wcześniej planowano nawet rozbudowę zaplecza turystycznego w okolicach mola (miano zbudować Dom Zdrojowy i łazienki), jednak wybuch Drugiej Wojny Światowej oddalił te plany. W 1953 roku, odremontowano pozostałą część mola, które ma obecnie 180 m długości. Na przełomie lat 2006/2007 miasto Gdynia wykonało prace remontowe, które trwały dziesięć miesięcy i pochłonęły 3,5 mln zł z budżetu miasta.
wejście ,
las
Zarośnięte wejście do Jaskini Goryla, znajdującej się przy plaży w Redłowie.
jaskinia
Jaskinia Goryla o długości 23,5 m jest jedną z dwóch poznanych w klifowym wybrzeżu na terenie Gdyni. W latach 60-ych w jaskini ukrywał się przestępca "Goryl", zwabiający do jaskini kobiety.
pomnik
Znak rozpoznawczy osiedla, a także pomnik poświęcony wszystkim służącym na pobliskim lotnisku wojskowym od 1945 (wystawiony z inicjatywy stowarzyszenia weteranów lotnictwa morskiego).
uniwersytet
Uczelnia kształcąca przyszłych oficerów marynarki handlowej, specjalistów w zakresie eksploatacji statków, maszyn lądowych, portów, specjalistów ds. gospodarki morskiej i nawigacji oraz kadr menadżerskich dla przedsiębiorstw lądowego zaplecza gospodarki morskiej
las
Na szczycie Świętej Góry ustawiono ok. 1770 r. kapliczkę poświęconą św. Mikołajowi, patronowi żeglarzy. Obok kapliczki istniała stara studnia z wodą o niezwykłych właściwościach.
pomnik
Strażnikom Przyrody Ojczystej pomordowanym i poległym w latach 1939-1945. Pomnik znajdujący się przy leśnym szlaku rowerowym z Witomina do Leszczynek
hala sportowa
obiekt znajdujący się w gdyńskiej dzielnicy Działki Leśne przy ul. Kazimierza Górskiego 8, w sąsiedztwie obiektów sportowych GOSiR (m.in. Stadionu GOSiR). Hala została otwarta 22 grudnia 2008.
drogowskaz ,
wieża
Najwyższa góra w Gdyni o wysokości 205,7 m n.p.m. położona w dzielnicy Dąbrowa. Na szczycie góry znajduje się wieża telekomunikacyjna 70m wysokości z udostępnionym do zwiedzania tarasem.
zabudowa miejska
Najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Kompleks składa się z dwóch wież; niższa, północna, o 28 kondygnacjach i wysokości 91 m oraz wyższa, południowa, o 36 kondygnacjach i wysokości 125,4 m (141,6 m licząc wraz z masztem). Wieże mają wspólne szerokie przyziemie i rozbudowany łącznik od wysokości 15 piętra. Kompleks stoi bezpośrednio przy Basenie Prezydenta (12 m od nabrzeża).