Panoramy 360°
Założona w średniowieczu studnia. Symboliczne miejsce spotkania legendarnych Trzech Braci, jak głosi łaciński napis na altanie nad studnią: "Roku 810 wiaropodobne założenie miasta Cieszyna przez synów Leszka III, króla polskiego. Trzej bracia książęta, Bolko, Leszko i Cieszko, zeszli się po długiej wędrówce przy tem źródle i ciesząc się zbudowali na pamiątkę miasto, które miano Cieszyn otrzymało". Studnia odnowiona w XIX wieku dzięki inicjatywie Pawła Stalmacha. W 1868 została zabezpieczona żeliwną altaną, specjalnie odlaną w hucie stali w Trzyńcu. Na środkowej ścianie altany widoczna płaskorzeźba miejscowego rzeźbiarza Jana Raszki.
Jeden z najcenniejszych zabytków Cieszyna, romańska rotunda. Budynek powstał na przełomie XI/XII wieku, zbudowany został z kamienia łupanego oraz ciosów wapiennych w technice opus emplectum. Średnica nawy mierzy 6,4 metra, a wysokość 11,3 m. Jako ciekawostkę należy podać że rycina cieszyńskiej rotundy widnieje na rewersie banknotu 20 złotowego. Aby zwiedzić obiekt należy w Wieży Piastowskiej zakupić bilet i zostawić dowód osobisty, lub paszport - w zamian dostaniemy wielki metalowy klucz, którym sami możemy otworzyć drzwi od rotundy.
zabytkowa dzielnica
Cieszyńska Wenecja to malownicze miejsce nad kanałem o nazwie Młynówka w Cieszynie. W XVI wieku było miejscem o charakterze przemysłowym, z wody w kanale korzystali wtedy kowale, tkacze, garbarze, sukiennicy. Prąd tego wąskiego na półtora metra kanału służył też do napędzania młyńskiego koła oraz do spływu drewna do pobliskiego tartaku. Dzisiaj jest to ciche i urokliwe miejsce, zachęcające turystów do wieczornych spacerów w otoczeniu niskich domów i mostków przecinających kanał.
rynek
Cieszyński rynek stanowi punkt centralny miasta, chętnie odwiedzany przez mieszkańców jak i turystów oraz studentów.
Jego obecna forma ukształtowała się w końcu XV wieku. W centrum rynku znajduje się studnia z figurą św.Floriana z 1777 roku, zaprojektowana przez Wacława Donaya ze Skoczowa.
Obecny ratusz mieści władze miejskie Cieszyna, a także Sąd Okręgowy. Po wschodnie stronie widoczne kamienice z podcienami tzw. arkady, a nawet "Cieszyńskie Sukiennice". Ciekawym budynkiem jest Dom Narodowy wybudowany w stylu eklektycznym, otwarty w 1901 roku.
zabudowa miejska
Wieżowiec zbudowany w ramach Centrum Południowego znajdującego się we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich, w miejscu dawnego Poltegoru. Obecnie jest to najwyższy wieżowiec w Polsce, jego wysokość to 212 metrów.
wieża
Widok z mierzącej 29 metrów wysokości wieży zbudowanej na planie kwadratu, i będącej w dawnych czasach częścią zamku. Wieża znajduje się na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie, będącym charakterystycznym punktem kojarzonym z samym miastem. Z tej wysokości można podziwiać piękny widok na przełom rzeki Olzy, jak i Czeski Cieszyn
molo
Panorama sferyczna wykonana z 6 metrów ponad tarasem restauracji Meridian, znajdującej się na końcu sopockiego mola. Wyjątkowe i chyba jedyne takie miejsce w kraju, gdzie 500m od brzegu morza można odpocząć i dobrze sobie zjeść podziwiając okolice.
góry ,
punkt widokowy
Na panoramie widnieje fragment Wielkiego Muru Chińskiego, Jinshanling. Ma długość 10,5km. Miejsce to oddalone jest o około 120 kilometrów od Pekinu. Budowę tej części muru rozpoczęto w 1570.
Doskonały punkt widokowy. Widać stąd port w Gdyni i okolice dworca, ul. Morskiej, a w oddali nawet Oksywie.
Zbudowany w czasie dynastii Tang (618-907), Klasztor Wenshu kiedyś nazywano klasztorem Xinxiang. W 1681 r., za panowania cesarza Kangxi z dynastii Qing (1644-1911),do klasztora przybył mnich Cidu. Zbudował prostą chatę między dwoma drzewami i przez kilka lat tam mieszkał. Legenda głosi iż podczas kremacji ciała Cidu,w płomieniach pojawił sie posąg Wenshu.