Panoramy 360°
Sopocki Dom Aukcyjny powstał w 1990 roku, przy pomocy osób, które związane były z muzealnictwem i kolekcjonerstwem. Wspólnicy, którzy założyli Sopocki Dom Aukcyjny chcieli także stwarzyć firmę, która będzie się wzorować na najlepszych domach aukcyjnych. Dom Aukcyjny w Sopocie zajmuje się sztuką, rzemiosłem artystycznym, pocztówkami, filatelistyką, nunizmatyką oraz falerystyką. Ważną informacją jest także to, że w domu tym można podziwiać różnorodne wystawy, a także dokonywać zakupów. Można także odwiedzić filie, które powstawały od początku istnienia Sopockiego Domu Aukcyjnego.
Plac Konstytucji Trzeciego Maja to często centrum zborne wielu mieszkańców Trójmiasta, tutaj zaczyna się wędrówka popularnym deptakiem, czyli ulicą Monte Cassino w Sopocie wprost w otchłań morza. To początek drogi przez miasto, drugi jej kraniec wyznacza drewniane molo, wystające w morze na odległość ponad pół kilometra, najcenniejsza atrakcja miasta. Na placu o tej porze wyjątkowo rodzinny wesoły spokój, mieszkańcy zadowoleni jak widać są z wyjątkowo słonecznej i ciepłej - jak na kwiecień, aury.
zabytkowy budynek ,
pałac ,
park
Na zachód od centrum, na obecnych przedmieściach Pekinu leży Ogród Pielęgnowania Harmonii Yineyuan znany jako Pałac Letni. Jest to jeden z najwspanialszych przykładów chińskiej architektury ogrodowo - parkowej. Pierwszy pałac, który został wzniesiony na tym terenie pochodził jeszcze z okresu dynastii Jin, z XII wieku. Przez całe wieki pełnił on funkcję podmiejskiej rezydencji cesarskiej.
Plac się znajduje w centrum Chengdu, miescie w środkowych Chinach.
zabudowa miejska
Hongkong odznacza się dużą liczbą nowoczesnej zabudowy.Jednym z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych budynków w Hongkongu jest siedziba Bank of China Tower, widoczny na panoraie. Budynek ma 72 piętra, a wraz z antenami osiąga 367,4 metrów wysokości.Do dziś jest krytykowany za niezgodność z powszechnie stosowanymi w budownictwie chińskim zasadami feng shui.
plac ,
zabytkowa dzielnica
Plac Senado się znajduje w historycznym centrum Makau, byłej kolonii Portugalskiej.Otoczony kolorowymi kolonialnymi kamieniczkami plac pozwala odnaleźć cząstkę Europy na południu Chin.
Wyremontowany deptak przy huśtanym moście w Głuchołazach Zdroju. W miejscu tym widać wiadukt kolejowy którym jeżdżą czeskie pociągi relacji Jesenik - Ostrava-Svinov.
Plac Armii Czechosłowackiej został wytyczony pod koniec XIX wieku na lewobrzeżnej części miasta Cieszyna. Do tego czasu w miejscu tym stały tylko drewniane chałupy. W 1917 roku władze austriackiego Cieszyna odkupiły za kwotę 160 000 koron ten teren, jednak wkrótce nastąpił kres monarchii austro-węgierskiej i nie można było ukończyć budowy nowego placu. W 1920 r nastąpił podział miasta na dwie części. Budowę ratusza rozpoczęto w kwietniu 1928 roku, burząc zabudowania gospodarcze Tetlów, zakończono zaś w grudniu 1928 roku. Siedziba władz miejskich do roku 1928 znajdowała się w starej kamienicy Altmannów.
W 1932 r wyburzono dworek Tetlów, na miejscu bezimiennego jeszcze placu urządzano targowisko. W listopadzie 1938 kiedy odzyskane Zaolzie wcielono do Polski, Rynek ratuszowy zmienił nazwę na Rynek Becka, a po wybuchu II Wojny Światowej, na Herman Göring Platz a potem na Rathausplatz, a zaraz po wojnie na Rynek Doktora Benesza, dopiero w 1948 roku zmieniono nazwę na Rynek Armii Czechosłowackiej (Náměstí ČSA), ustawiając w części centralnej kępę zieleni z symbolem gwiazdy braterstwa z ZSRR.
Przygraniczne wzgórze zamkowe, gdzie znajduje się rotunda z XI wieku, Wieża Piastowska z XIV w, oraz niedawno odkryte pozostałości cylindrycznej wieży, tzw. wieży ostatecznej obrony. Najstarsze ślady osadnictwa datowane są na V wiek p.n.e, czyli czasy rzymskie. Istnieje przypuszczenie że już w VIII w n.e. znajdowała się na wzgórzu średniej wielkości osada otoczona 10 m wałem o konstrukcji ziemno-drewnianej.
Ze wzgórza rozpościera się piękna panorama na bramę dolinę rzeki Olzy i Czeski Cieszyn. Teren ten jest często odwiedzany przez turystów, będąc tu warto wejść na wieżę i zwiedzić romańską rotundę.
most
Most Przyjaźni to dawny most graniczny na rzece Olzie, pomiędzy czeskim a polskim Cieszynem. Do 21 grudnia 2007 roku służył jako most umożliwiający wejście od strony polskiego Cieszyna do Czech (ruch jednostronny). W miejscu tym przekraczano Olzę już w XIV wieku. Na jednym z brzegów stała kiedyś nawet Brama Wodna rozebrana w XVIII w, w 1880 oddano do użytku kamienno-betonowy most, a w XX wieku zastąpiono go nową konstrukcją. Przez ok. 10 lat przebiegała przez most trasa miejskiego tramwaju. Obecna konstrukcja pochodzi z 1953 roku. Dzisiaj nie ma już w tym miejscu przejścia granicznego, a w budynku Straży Granicznej, znajduje się teraz kawiarnia Krytyki Politycznej i most służy do swobodnego przemieszczania się w obydwu kierunkach miedzy państwami.